| pinguinuVerde a întrebat:

Am nevoie de ajutor. Cainele meu pechinez are un fel de apces [o carne crescuta] dar de forma lunguiata, e sub limba in partea laterala [spre falca] si sta cu limba scoasa. Ce poate avea si ce`i pot face? sad ma ingrijoreaza sad straight face.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Te rog să nu te sperii şi să nu te iei după nespecialişti. Obligatoriu şi urgent du-l la medicul veterinar. NUMAI EL poate să ajute căţelul. Câinele nostru a avut asemenea probleme, e operat de vreo şase ani şi e bine mersi. Are 16 ani. Sănătate!
Te invit aici pe tine şi pe oricine vrea să-l vadă, pitit după ciupercile umplute :)) http://www.lecturirecenzate.ro/2010/10/24/ciuperci-umplute/ Pa, pa!

4 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Du-l la un cabinet veterinar! S-ar putea sa -si fi muscat limba sau sa se fi intepat intr-un os si atunci nu e nicio problema. Dar s-ar putea sa fie si vreo infectie a glandelor salivare, vreo tumora incipienta, sau mai stiu eu ce. Si atunci e clar ca trebuie dus la veterinar. Bafta si ...sanatate lui cutzu!

| LoveIsTheAnswer a răspuns:

Eu zic ca cel mai bine este sa il duci la un medic vetrinar, sa vada ce are, si eu am avut o catelusa si a avut tot la fel ca un fel de carne crescuta, sub piele si a murit din cauza ca nu am tratat-o. sad
Multi pupicei si multa sanatate catelusului tau kiss kiss

| hax0r a răspuns:

Cancer. ABCESUL e o infectie purulenta. have fun

Răspuns utilizator avertizat