| ionelaandreea23 a întrebat:

Buna TPU! am o catea bichon in varsta de 3 ani iar de cateva zile tot plange prin curte si cauta ceva anume plus sapa in pamant ca sa stea in acel loc ce credeti ca ar putea fi? va rog seriozitate!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu siguranta a adulmecat ceva in acel loc! Cainii detin un puternic simt al mirosului si auzului, si pentru ca aceste simturi le sunt atat de dezvoltate, ei bine, asteapta-te la multe sapaturi prin curte! happy
Cel mai probabil ar putea fi vorba de oase ascunse sub pamant - de obicei asta ii tenteaza pe catei sa scurme prin pamant si sa transforme curtea intr- un adevarat santier happy sau simt vreo vietate care isi traieste viata acolo si si-a facut tuneluri subterane ( ca de exemplu soriceii, cartitele sau chiar serpii ).
Las-o sa sape!, sa se desfasoare happy, in special daca o face doar intr-un loc anume! si nu-ti distruge practic total toata curtea happy, cainii simt, vad si aud ceea ce noua oamenilor ne scapa prin prisma faptului ca simpturile umane sunt mult mai putin dezvoltate.

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Probabil a simtit ceva acolo? Aveti cartite?