| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua am o catea bichon de 2 ani si de cateva zile sta cu o jucarie daca i.o iei plange, acea jucarie o are de mult timp, nici nu se joaca si nici nu prea mananca nici inainte nu manca mult dar acum mananca si mai putin.Nu stiu ca sa ii fac ajutor.

Răspuns Câştigător
| Ormus2 a răspuns:

Salut! Exact aceeași problemă am avut și eu cu al meu având și eu un bichon de 5 ani dar în sfârșit am reușit să-l dezobișnuiesc de jucărie(minge mică) și anume: am observat din greșeală că atunci când îi mai dai mai multe jucării de același fel nu știe pe care so apuce în gură când i-am luat jucăria din fața lui a dat drumul jucăriei din gură ca s-o prindă pe aia din mâna mea și am observat că după un timp s-a plictisit și nu a mai ținut jucăria în gură pentru că avea multe și nu știa pe care so apuce.(menționez că trebuie să-i placă toate jucăriile în mod egal) Sper să-ți fie de ajutor! Baftă!