| AnonimaZilei a întrebat:

Buna, TPU! am o catelusa de 2 aproape 3 ani, si copilul ei de 3-4-5 luni, si catelusa mea a ajuns la stagiul de împerechere..As dori sa ii dau ceva sa nu mai vrea sa faca copii, imi este mila sa o castrez, dar imi e si foarte frica sa nu faca copiii si propriul ei copil, am auzit ca poate muri.Multumesc frumos

4 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Că să nu mai rămână gestantă că trebui să o duci la veterinar pentru a o steriliza. Nu de dau medicamente pentru a nu face pui. Castrarea de face numai daca ai câine mascul și sterilizarea la femele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-o la un medic veterinar la sterilizare, e singura varianta prin care o poti ajuta sa nu mai faca catei

| LadyDee89 a răspuns:

Sterilizeaz-o pe ea sau castreaza catelul! stiu ca sunt niste pastile, tot de la vet le iei pentru asa ceva! o Prietena de-a mea lua pentru catel, nu stiu daca e ceva si pentru catea

| Adelinapopetare a răspuns:

Eu zic sa o sterilizezi! Nu mai este o alta soluție! Și eu am avut o cățea care a făcut pui cu puiul ei adică într-un fel era și mama și bunica!