| AlexAL275 a întrebat:

Am o cățelușă metiș în vârstă de 3 luni, tatăl este amstaff, iar mama pitbull. Am auzit de la majoritatea că cel mai bun este barf, eu habar nu am ce alimente trebuie și dacă îi pot da la această vârstă. Sunt și după-amiază la liceu și nu prea am mult timp. Câte mese și cam pe la ce ore ar trebui date ca să meargă cu programul meu? Sincer nu eram pregătit pentru un câine, am avut un impuls de moment și am luat-o. Nu ca să mă laud sau ceva cu ea, voiam să am un câine, doar atât. Nu știu cu ce se mănâncă dresatul sau altceva legat de câini, încă învăț. De aceea aș dori niște îndrumări, sfaturi de la voi. Până la urmă toți suntem nepregătiți la început, ce e important este că pe parcurs învățăm. Ps: stau la curte

2 răspunsuri:
| biuk097mari a răspuns:

Bună! Eu nu am avut amstaff sau pitbull,dar îți pot spune,lagărul câinelui nu este ok,ei se țin normal într-un țarc/o mini grădina, cât despre alimentația puilor/puiulul,acum doi ani,bunicilor mei le-a fatat cățelușa ciobănesc,tatăl puilor era maidanez,la scurt timp de la fatare cățelușa făcuse o infecție, peste tot sângele care arămas la fundul ei, s-a pus muscă și au apărut viermi, trecând peste totul s-a sfârșit bine, ea este acum ok, pui acum au doi ani împliniți pe 3 mai. Cât erau mici la 1-2 luni,le dădeau pâine înmuiată în zeamă, după ce i-am dat pe restul,și am rămas cu una,la fel îi dădeam, până învăța să pape boabe,pentru puiuțul tău aș recomanda bobite de la royal canin,cele pentru pui,și pâine înmuiată în zeama de la ciorbă. Cât despre program,dimineața și seara, bunicii așa făceau și cateii sunt bine. Dimineața îi poți da puțină zeamă cu pâine, plus câteva bobite, iar seara la fel. Dacă vrei îți trimit link de care bobite să iei. ATENȚIE! fiind mic, nu îi da oase, abia la 6-7 luni se învăța cu ele.

| biuk097mari a răspuns (pentru biuk097mari):

Legatul* (lagărul mi la pus tastatura)