| AlexAL275 a întrebat:

Am o cățelușă în vârstă de 3 luni, tatăl este amstaff, iar mama este pitbull. Eu inițial am crezut că e amstaff, cred că știți toată această poveste, că nu are pedigree și tot așa. Proprietarul zice în continuare că părinții ar fi amstaff, dar mama cățelușei e pitbull, are capul mai lat. Acum de ținut legătura, o ținem, dacă vreau poze cu mama sau tatăl îmi trimite. Eu cred că el nu face diferența între rase și de aceea, că așa dacă era să mă păcălească nu cred că îmi mai trimitea poze sau țineam legătura. Am mai avut câini metiși, cât și de rasă, dar nu mă omoram eu cu dresatul mai deloc, mă jucam cu ei și îi lăsăm prin curte. În principiu ar fi cam aceiași rasă, cu mici diferențe, de mărime și comportament. Până la urmă pământul e plin de corcituri, amstaff, kangal, buldog francez, ciobănesc german, toate sunt corcituri. Singurul câine după mine e cel lup, de acolo au plecat toate așa zisele rase. Într-adevăr câinii cu pedigree sunt mai bine selectați decât cei de rasă mixtă, împerecheați haotic. Sincer să fiu acum dacă aș vrea să-mi iau alt câine mi-aș lua cu pedigree. Până la urmă dacă am greșit îmi asum, am luat-o, acum e a mea. Și acum dacă e să mănânce lumea, să ia cât vrea, oricum e pământul plin rolling on the floor Și oamenii tot corciți ar fi, Buzău cu București, Craiova cu Caracal și tot așa. Voi ce părere aveți?

2 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Am o singura intrebare : ai platit pentru o CORCITURA?

| AlexAL275 explică (pentru alina2k18):

Știu că era ideal să adopt, dar am adoptat de mi s-a cam luat. Am dat 200 de lei.