| Teudixxx a întrebat:

Buna TPU am o catelusa pe nume Maya e shih tzu si are 6 luni ea manca nereu pedigree Royal canin si de la i vreme nu mai mananca ce sa ii fac si inca ceva cun o dresez sa faca afara (stau la bloc)

Răspuns Câştigător
| itzy8 a răspuns:

Cand face in casa. il duci in acel loc si il certi. (nu foarte rau ) apoi il scoti afara!
se va obisnui.happy
dar sunt de cumparat ...ca un fel de covoras ..alb. unde poate sa isi faca lipsurile.
eu am bichon, iar cand nu sunt acasa.ii pun un covoras. si face pe el.

1 răspuns:
| cristhine022 a răspuns:

Buna! shih tzu este o rasa de cainii foarte incapatanata si orgoliosa dar sunt foarte dulci, scumpii si dragalasi. Eu am un catel shih tzu in varsta de un an si el facea in casa. Cand facea ma duceam la el si ii spuneam ca nu e voie si sa nu mai faca(cand ii zici sa nu tipi la ea)cu facut afar o sa se obisnuiasca ea. Cu mancarea este asa daca ii dai de exemplu azi pedigree, peste o saptamana ii dai alt model de mancare. Ca noi ei se plictisesc de mancare daca in fiecare zi ii dai aceiasi mancare. Sper ca te am ajutat!