| Katyk3229 a întrebat:

am o intrebare, am citit odată că dacă nasul la pisici e rece temperatura ei corporală ei mai jos de 37, 8⁰ dar temperatura ei normala e 39. Eu am două pisici, un motan și o pisică, pisica a început a mieuna i-am pus mana pe nas si era rece dar a motanului era cald. Pisica e gestanta, in curand ar trebui sa nasca, acesta e vreun semn ca ar trebui să nască?
P.s alaltăieri măsurile lor erau calde
Va rog dau FUNDA!

1 răspuns:
| alina2k18 a răspuns:

Nu are treaba ca e nasucu rece. Da, temperatura normala la pisici e de ~39. Se poate masura rectal de medic sau o persoana care stie ce face.