| Daaaanaaa a întrebat:

am o intrebare, am o pisica gestanta dar nu stiu cand urmează să nască. Azi ca de obicei îi dau voie prin curte, eram în bucătărie și o aud mieunind, am ieșit sa vad de ce, dar ea statea culcată pe orizontală și mieuna. Am crezut ca vrea mancare si i-am dat dar n-a vrut să mănance exact atunci a venit nanul meu care e veterinar si i-a măsurat temperatura corporală si a spus că e 37, 8 i-a măsurat peste jumate de ora dar tot 37, 8 era, eu stiu ca temperatura lor normala e 39, ea nu e bolnavă dar e pe cale să nască. Mi-a spus că e posibil zilele acestea sa apara motănei, dar am dorit să întreb și pe TPU, voi cum credeți la noapte sa zilele acestea va naște?
P.s era foarte agitată și respiră foarte repede
Va rog
DAU FUNDIȚĂ!

1 răspuns:
| Ralena a răspuns:

Daca veterinarul ti-a spus ca e posibil sa puieze in curand, cu siguranta el stia ce vorbeste. Este cel mai in masura sa iti spuna. In cazul in care nu doresti sa pastrezi puii si nu ai deja doritori, tine-i pana la 2 luni si dupa primele vaccinari si deparazitari, ii poti posta pe grupurile d eprofil si vei gasi usor parinti.