| HGreenPandaGH a întrebat:

Buna TPU... Am o intrebare in legatura cu pisica mea.
A nascut acum. Probabil o zi si ceva s-a intamplat.
Mama i-a gasit unul dintre pisici in incaperea cu centrala, prin niste pungi si era numai acel pisic.
Si cand i l-am dat parea destul de agitata si niciodata n-am mai vazut-o asa.
De obicei ea isi mai pierde puii, mai ales ca e pisica de curte si ii ascunde pe unde poate, dupa lazi, prin pod, etc.
Si cand i-am dat puiul a fugit cu el, ceva ce mi se parea normal, dar am decis sa o urmaresc ca sa vad in ce loc are pisicii si aceasta si-a pus pisicul intr-un loc descoperit, cum ar fi pe un scaun de la masa, loc in care era expus si fara sa fie fratii lui acolo.
Apoi din nou i-am luat pisicul si am sperat ca poate de data asta ma va duce la ei.
Dar aceasta l-a pus intr-o lada de sub o masa, destul de acoperit locul pot sa zic, dar tot fara pisici.
Pisica mea mai are doua serii de pisoi, doi motani mai mari si inca un pisic de 5 luni.
Iar eu incep sa cred ca ori motanii i-au mancat pisicii, ori nu a facut decat unul.
Ce ziceti?
Acum am incuiat-o intr-o incapere cu pisicul ce l-am gasit.
Si dimineata o sa-i dau drumul... In caz ca poate mai are pisici pe undeva. Si sa nu moara de foame.
Ce credeti despre asta?

2 răspunsuri:
| X3RO a răspuns:

Pisicile nu se duc mereu dupa puii lor sau nu ii duc pe toti in acelasi loc. Daca pisica ta a mai avut pui, cu siguranta stie sa ii ingrijeasca si i-ar apara daca cineva ar vrea sa ii manance. Nu o inchide, doar las-o cateva zile, saptamani poate si cu siguranta ii va aduce pe toti la un loc sa chiar tu poti sa ii gasesti pentru ca vor incepe sa miaune.

| HGreenPandaGH explică (pentru X3RO):

Da, dar... E deja destul de vulnerabila acum...si mai ales ca am 5 caini de statura mare in cute care nu sufera pisicile e deja destul de stresant.
Si deja am pierdut un pisic acum 2 zile. Nu vreau sa-mi pierd si pisica.
Am sa vad ce pot face maine. Acum am s-o las peste noapte acolo. Ca macar sa fiu singura ca ea si pisicul sunt bine.