|

Buna TPU... Am o intrebare in legatura cu pisica mea.

A nascut acum. Probabil o zi si ceva s-a intamplat.

Mama i-a gasit unul dintre pisici in incaperea cu centrala, prin niste pungi si era numai acel pisic.

Si cand i l-am dat parea destul de agitata si niciodata n-am mai vazut-o asa.

De obicei ea isi mai pierde puii, mai ales ca e pisica de curte si ii ascunde pe unde poate, dupa lazi, prin pod, etc.

Si cand i-am dat puiul a fugit cu el, ceva ce mi se parea normal, dar am decis sa o urmaresc ca sa vad in ce loc are pisicii si aceasta si-a pus pisicul intr-un loc descoperit, cum ar fi pe un scaun de la masa, loc in care era expus si fara sa fie fratii lui acolo.

Apoi din nou i-am luat pisicul si am sperat ca poate de data asta ma va duce la ei.

Dar aceasta l-a pus intr-o lada de sub o masa, destul de acoperit locul pot sa zic, dar tot fara pisici.

Pisica mea mai are doua serii de pisoi, doi motani mai mari si inca un pisic de 5 luni.

Iar eu incep sa cred ca ori motanii i-au mancat pisicii, ori nu a facut decat unul.

Ce ziceti?

Acum am incuiat-o intr-o incapere cu pisicul ce l-am gasit.

Si dimineata o sa-i dau drumul... In caz ca poate mai are pisici pe undeva. Si sa nu moara de foame.

Ce credeti despre asta?

2 Raportează Evaluează
2 răspunsuri:
| a răspuns:

Pisicile nu se duc mereu dupa puii lor sau nu ii duc pe toti in acelasi loc. Daca pisica ta a mai avut pui, cu siguranta stie sa ii ingrijeasca si i-ar apara daca cineva ar vrea sa ii manance. Nu o inchide, doar las-o cateva zile, saptamani poate si cu siguranta ii va aduce pe toti la un loc sa chiar tu poti sa ii gasesti pentru ca vor incepe sa miaune.

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| explică (pentru X3RO):

Da, dar... E deja destul de vulnerabila acum...si mai ales ca am 5 caini de statura mare in cute care nu sufera pisicile e deja destul de stresant.
Si deja am pierdut un pisic acum 2 zile. Nu vreau sa-mi pierd si pisica.
Am sa vad ce pot face maine. Acum am s-o las peste noapte acolo. Ca macar sa fiu singura ca ea si pisicul sunt bine.

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează