| Szisza112 a întrebat:

Am o mica intrebare, la vara vreau sa-mi cumpar un Pittbul si eu stau la tara am si o curte cu gazon amenajata deci am loc foarte mult pentru el dar chiar si o cusca foarte mare cat o camera. Dar eu as vrea sa-l tin in casa ca sa-l am mai aproape si sa doarma cu mine etc. Avand in vedere ca este Pittbul si ei sunt mai agresivi si mai dificili si trebuiesc dresati credeti ca e o problema daca il tin in casa si ziua in curte?
Sau va spuneti-mi voi unde sa-l tin in casa sau afara?
Multumesc anticipat dau funda :*

2 răspunsuri:
| Jucaletul a răspuns:

Daca il iei pui si il vrei in casa ar trebui sa il dresezi si sa nu il lasi in compania altor caini agresivi(pararea mea) ca sa nu devina si el.

| Szisza112 explică (pentru Jucaletul):

Nu neaparat il vreau in casa, il vreau doar sa doarm cu mine seara in camera si ziua sa ma mai joc cul din cand in cand in rest il tin afara prin curte. Dar situatia s-a schimbat si in loc de Pittbul voi avea un Cane Corso si ma tot gandesc.