| bufnita1 a întrebat:

Am vazut din intamplare un pui de chinchila in pet-shop(nu cumpar animale de acolo dar am intrat sa ma uit la animalute )si m-am indragostit de elhee hee ma tot informez de un an-2 dar parintii spun ca nu au nevoie de soareci in casa straight face si ar mai fi si costurile adica 100lei ma costa o cusca calumea pe care nu mi-o permit.Adica sunt prea multi bani cca 250-300lei.Si eu nu ma aleg cu nimic de pe urma acestui animal ca sa-mi scot banii(nu doresc pereche pentru a inmulti).Cum as putea sa-i conving si nu cunoasteti persoane care mi-ar putea face cadou un pui? Cu acea cusca, incerc sa ma descurc pentru inceput cu una de la un prieten(cusca pentru hamsteri).
Oricum principalul ar fi convingerea lor.ce pot face? am avut un iepuras dar l-am dus la bunici pentru ca nu puteam avea grija de el, este seceta si nu am de unde sa-i dau macare +el e afara vine iarna si imi este mult prea greu, asa ca acum e la bunici.Eu imi doresc un animal care sa fie micut si sa stea in camera un animal cum sa zic, sa fie hranit la cutie si avand in vedere ca dimineata fac teme dupa masa la scoala vin seara....nu vreau unul care sa-mi simta lipsa atunci.SI am inteles ca chinchila ziua doarme deci eu zic ca e animalul potrivit big grin
Dau o funda mare de tot :*

2 răspunsuri:
| TeoFcog a răspuns:

Incearca sa ii "santajezi" spunand ca daca obtii o anumita medie/un anumit rezultat sa ti.l faca cadou

| bufnita1 explică (pentru TeoFcog):

Mda...nu prea merge, sunt a8a si oricum e greu + ca vreau in2-3 sapt. sa o iau laughing Adica mi-as dori sa-i conving sa mi.o faca cadou de ziua mea...fac 14 la inceputul lui octombrie sad