| XcrisSSx a întrebat:

Buna,TPU! Am o pichineza de 1 an si 8 luni, care de cateva saptamani nu isi poate misca labuta stanga din spate.Am fost cu ea la veterinar,i-a facut injectii cu vitamine, antibiotice, etc.Atunci cand o iau in brate misca haotic din cap, in forma de cercnsi cand incerc sa o pun pe labute se duce pe partea stanga.Ma supara faptul ca nu stiu ce sa fac, pentru. ca plange incontinuu.De mancat, manca si bea apa multa.Am citit pe net deapre metoda fierului incins aplicat pe nas.A mai avut aceasta paraliza,dar la amandoua labute de pe partea stanga,dar atunci se scula si mai merge,dar acum sta doar jos si nu se mosca, doar ce mai ridica capul din cand in cand, atunci cand aude pe cineva.Chiar nu mai stiu ce sa fac si ma bate gandul sa ii aplic aceasta metoda, dar nu stiu cat timp trebuie sa tin cuiul pe nas si daca trebuie sa apas sau doar sa il ating.Nu ma jidecati daca fac, pt.ca sunt disperat, deoarece nu isi revine, deloc.Multumesc!

3 răspunsuri:
| CatalinaAndreea04 a răspuns:

Imi este foarte mila de catelusa! ...Nu stiu ce sa ii faci, dar nu ii pune fier incins.

| XcrisSSx explică (pentru CatalinaAndreea04):

Faza este ca de mancat, mananca si apa bea, dar nu se poate misca.De scheunat, nu mai scheauna, decat azi dimineata, dar de azi dimineata si pana acum nu a mai scheunat deloc.Si latra mult, daca aude alti caini, dar nu se poate lasa in piciorul stang din spate

| CatalinaAndreea04 a răspuns (pentru XcrisSSx):

Saracuta...Sa o ajute Dumnezeu sa se vindece!