| XcrisSSx a întrebat:

Buna,TPU! Vreau sa va intreb ce i-as putea da catelusei mele de 2 ani,rasa pichineza, pentru durerea de picior, deoarece cu 4 luni in urma a avut o paraliza pe partea stanga, iar acum s-a intors, dar doar la piciorul stang din spate. Vreau sa stiu daca ketonalul i-ar alina durerea.Am fost la veterinar si deocamndata ia administrat vitamine pentru.a manca, dar trebuie sa ii dau eu in gura pt.ca nu se poate ridica.Maine voi merge iar la veterinar. Daca ketonalul ajuta pana maine, cat sa-i administrez? Multumesc!

3 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Doar un sfert de pastila.Dar daca e paralizat nu o doare, ca nu-l simte.

| XcrisSSx explică (pentru viotedy):

Am intepat-o cu un ac in labuta si a scheunat.Veterinarul mi-a spus ca este doar o semi-paraliza.

| viotedy a răspuns (pentru XcrisSSx):

Vezi ca este o crema la farmacia veterinara -Eqvagel CM-pentru dureri, muschi.o mai folosesc si oamenii, cica e buna.