| lolita147 a întrebat:

TPU! Am o pisicuta mica, de 2 luni. Problema e ca, in cateva saptamani voi merge la mare impreuna cu familia. Stam in Iasi, si pana acolo e o calatorie cu masina de o zi intreaga.
As vrea sa-mi iau si pisica cu mine, dar mi-e frica sa nu moara de la caldura din masina. Ar rezista o pisicuta in masina, timp de o zi, daca este foarte cald? Sigur ca ne vom mai opri si ne vom odihni, nu mergem non-stop, dar vreau sa stiu parerile voastre.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Blana pisicilor ajuta la izolarea termica, acestea fiind animale homeoterme. Ele rezista atat la caldura, cat si la frig. Deci stai fara griji, nu pateste nimic de la caldura.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum sa ducă pisica la mare? tu nu te gîndesti putin? Sau pentru o amarîtă de fundă poti sa i zici orice i ti trece prin cap, evident o prostie.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum dracu sa chinui pisica ducand o la mare. Acolo ce spanac faci cu ea?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu face prostia sa duci pisica la mare, pe lîngă faptul ca "moare" de cald in masină, o chinui, unde o tii, o sa si faca nevoile in camera de hotel, vă face ti de rîs, si va dă afară proprietarul hotelului, unde ai mai auzit tu sa mergi la mare sau la munte cu animale de companie. treaba ta, fă cum vrei, dar o sa vezi ce scandal va iesii cu proprietarii hotelului cind se va căca mîța pe covoare si se va pișa peste tot, o sa pută groaznic.

| Assassina a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Da,oameniii de pe TPU,(unii) raspund doar ca sa aiba funda, ai drepate.Si ma gandesc ca are o cusca...

| Assassina a răspuns:

Cum sa NU reziste? Da pisicile vagaboante cum rezista zi si noapte? Doar ca probabil nu va fi obisnuita cu aceasta caldura (ma gandesc ca in casa era mai racoare) si o sa inceapa sa miorlaie.I-ai o cusca din plastic, ca sa fie umbra. Distractie placuta la mare!

| Assassina a răspuns:

.Sper ca are o cusca dar, adevarat acum, pisica e mica si nu cred ca e obisnuita cu litiera calumea.Plus ce sa faca biata de ea la mare,nu aveti cum sa o luati cu voi pe plaja, cateii mai merg dar pisicile, nici nu se pune problema, asa ca o lasi in camera de hotel, SINGURA.Pe langa faptul ca va riscati sa o lasati abandonata intr--o camera de hotel, o si stresati si ii faci mai mult rau asa ca sfatul meu e sa renunti la idee.

| Adinut203 a răspuns:

Nu cred ca va păți ceva, dar trebuie ca hotelul unde mergi sa accepte animale! Alt fel nu cred ca te va primi.