| miru_9957 a întrebat:

Am o testoasa care de o luna si ceva nu mai mananca.Mereu imi e frica(,) ca o sa moara in curand, nu stiu cat mai poate rezista.Apa este mereu de 27 de grade.I-am dat vitamina A,si picaturi, si injectii.Nu stiu ce sa mai fac.Veterinarul a spus ca trebuia sa isi revina.Era foarte activa la inceput si acum nu se misca aproape de loc.Si isi deschide foarte des gura.Pe langa astea, are si ochii acoperiti.Asta s-a mai intamplat, dar atunci manca foarte bine.Am incercat sa ii dau salata sau fructe si nu a mancat.
Sper ca aveti un raspuns pentru mine
Dau funda

2 răspunsuri:
| sonya a răspuns:

Buna,

Este bolnava, cei mai probabil are pneumonie. De aceea si deschide gura des. Indicat este sa o tii la caldura si sa o duci cat mai repede la veterinar. Alt veterinar daca la cel la care ai fost nu e capabil sa te ajute. El va sti ce tratament sa ii dea. Daca nu te grabesti sa stii ca sunt sanse mari sa moara.

Pa, pa.

| Doctorfishadi a răspuns:

Ce specie este?