| Cristina321 a întrebat:

Testoasa mea nu mai mananca de o luna si ceva, ce ar trebui sa fac? Nu e deloc activa si deschide foarte des gura.Am incercat sa ii dau salata, dar nimic.
Ce as mai putea face?
Dau funda

5 răspunsuri:
| sonya a răspuns:

Buna,

Este bolnava, cei mai probabil are pneumonie. De aceea si deschide gura des. Indicat este sa o tii la caldura si sa o duci cat mai repede la veterinar. El va sti ce tratament sa ii dea. Daca nu te grabesti sa stii ca sunt sanse mari sa moara.

Pa, pa.

| cristimihailov a răspuns:

Poate ar fi mai bine sa o duci la un veterinar.

| Blamely a răspuns:

E bolnavă cu siguranță, nu pot face nimic de aici, du-o la veterinar.

| lucian_2018 a răspuns:

1. incearca si cu alte feluri de mancare (carne de peste/creveti etc)
2.casca gura des....nu stiu de ce, dar asa face si a mearolling on the floor deci nu cred ca e o problema asta. A mea e sanatoasa/voinica/cu pofta de viata
3. mergi la un veterinar

| ILikeBlackChocolate a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa o consulte un specialist care sa vada exact ce are si cum se trateaza big grin.