| mdc98 a întrebat:

Buna TPU.
Am pisici la curte care sunt toata ziua pe afara iar seara vor in camera cu mine, efectiv imi miauna la usa sa ii las in camera si vin in pat la mine, este vreo problema daca ziua stau pe afara si ii las in pat?

Răspuns Câştigător
| Emma30555 a răspuns:

Nu prea are ce sa se întâmple, ai putea sa le vaccinezi și eventual zgarda antipurici. Când eram copil stăteam la curte și aveam pisici, intrau în casa și le luam în pat nu erau nici vaccinate nici zgarda nu aveau dar nu am avut nici o problema. În niciun caz sa nu le speli cu șampon chiar dacă e de animale fiindcă ele oricum ies, în plus pisicile urăsc apa le traumatizeaza, pisile sunt animale curate se spala singure

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu le lasa

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu. Iti antreneaza sistemul imunitar.
De la 7 ani dormeam cu pisici care umblau si pe afara, iar rezultatul e asta: 0 alergii, imunitate foarte ok.
Nu prea exista boli/microbi care sa circule de la om la pisica, si invers.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai ar putea sa aduca daunatori, bacterii si alti paraziti.
Ai putea sa ii speli bine, cu sampon special si solutie speciala. Si sa le pui o zgarda anti-paraziti.
Apoi ar trebui sa fie ok.

Ai grija de ei.

| Celcestietot a răspuns:

Buna! Normal ca este o problema.

| Dismally a răspuns:

Ar putea veni cu bonus: niste purici ori altceva big grin