| KatomikaTakumi a întrebat:

Am si eu nevoie de putin ajutor... Vreau sa imi iau un caine, dar nu stiu ce rasa. Iubesc cainii Siberian Husky, numai ca ei au nevoie de multa miscare pe afara si eu nu sunt genul.Nu prea vreau un chiuaua, imi plac cainii mari. Vreau sa am un caine cu care sa ma joc, sa ma distrez.Am 13 ani, stau la apartament.Am unde sa ies la plimbare cu cainele.Stiti cumva ce rasa as putea sa-mi iau? Multumesc mult de tot! :*

7 răspunsuri:
| SanziiAndry a răspuns:

Pentru apartament nu ti se potriveste un caine de talie mare, in niciun caz. Te poti orienta la cei de talie mijlocie sau mai bine, talie mica.
Poti ofta pentru un Beagle, Chow-Chow, Bichon, Pechinez, Shar-Pei, Bulldog, YorkShire Terrier, Westie etc. Acestea sunt cele mai dragute rase.

| MskDesign a răspuns:

Parerea mea este ca daca iti plac cainii, indiferent de rasa, tot trebuie sa-i scoti cel putin de 2 ori pe zi afara, asa ca mai bine iti iei ceea ce iti place cu adevarat. Daca nu iti faci timp pentru ei si nevoilor lor, inseamnna ca nu esti destul de pregatit/a pentru o asemenea responsabilitate.

| DiamondShine a răspuns:

Ia bichon rasa medie.

Răspuns utilizator avertizat
| MudvayneMurderer a răspuns:

Iti recomand Teckel, deoarece este mic, si nu trebuie sa il scoti des afara (de 2 ori pe zi).

| LooL77 a răspuns:

Eu zic sa iti iei un ciobanesc german arata bine este destul de mare si este foarte destept si jucaus happy ti-l recomand! funda?

| Bealive a răspuns:

Buna. Ai putea sa-ti iei un caine bichon havanez, un boerboel, dandie danmont terrier etcetera. Imi dai funda?