| andrei2511 a întrebat:

Vreau sa-mi iau un caine...si nu stiu sa ma decid dintre samoyed si husky siberian...Pe care l-ati alege voi? De ce?

6 răspunsuri:
| paulaaaaa a răspuns:

Ambele rase sunt minunate, atat la comportament cat si la aspect. mie imi pac foarte mult ambele, dar totusi iti recomand un samoyed, cainii husky sunt cam pretentiosi in toate punctele de vedere!happy te salut!happy

| Pufarinee a răspuns:

Samoyedul este bun.huskyul e in topul raselor agresive.da si samoyedul are un defect poate sa se imbolnaveazsca de diabet zaharat.mai bine ei un samoyed.bafta

| xdiduuu a răspuns:

Husky simerian pentru e dragut si inteligent

| iuliaiuli18 a răspuns:

Aaaa...samoyed-ul e dragutlove struck dar husky-ul e si mai dragut.Cumpara un husky, poate il inveti sa traga sania big grin

| slazzer a răspuns:

husky siberian

| cata112000 a răspuns:

Ambi sunt caini care iubesc frigul si fac fata cu greu temperaturilor ridicate!
Trebuie sa te gandesti mai intai daca ii poti oferi conditiile necesare iar mai apoi vei descoperi singru care ti se potriveste cel mai tare!
Eu unul as alege Saint Bernardul dar cum nu ii pot oferi ce are nevoie m.am limitat la un Ciobanesc German big grin