| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU am si eu o intrebare please raspuns urgent. am o catea si e ciobanesc si de 3 zile a nascut 2 catelusi...Dar problema mea este ca nu a mai mancat deloc ar putea muri...am incercat sa-i dau lapte iaurt fripura dar nu vrea. dati-mi va rog cateva metode sa o fac sa manance.

3 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Daca e la prima nastere, multe cateluse nu mananca.Da-i apa proaspata cat mai aproape de ea si ofera-i mancare acolo unde are puii.Incearca s-o determini sa bea apa, umezindu-i bland boticul. Daca refuza, dupa 5-6 zile, consulta un veterinar.Si nu lasa persoane straine in apropiere, mai ales nu indeparta puisorii de ea.

| SlєndєrGirL a răspuns:

Multumesc pentru raspunsuri dupa cateva zile si-a revenit si maine cateii fac o luna.pup. Sarbatori fericite tuturor!

| BobooRock a răspuns:

Trebuie sa o duci la veterinar, foarte repede. Mie mi-a murit ciobanescul german ca nu mai manca si nici nu vroia sa se miste. Daca vrei sa ii dai neaparat mancare da-i lichide cu seringa.