| Valentynnnnnnnn a întrebat:

Am o intrebare urgenta... Deci am o iepuroaica care a nascut 4 pui si dupa 3 zile a murit crying( iepurasii fiind perfect sanatosi. Cum a-s putea sa ii mentin in viata? Cu ce sa ii hranesc? Am incercat cu lapte de vaca si le dau cu seringa dar nu prea reusesc cu ce alt ceva i-as putea mentine in viata pina macar la vreo 2 saptamini?
Scuzati categoria dar e cea mai accesata si am nevoie de un raspuns urgent. P.S

10 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ai putea intreba un medic veterinar.S-ar putea ca el sa-ti dea o solutie viabila sau sa iti spuna clar daca exista sanse reale de supravietuire a iepurasilor.

| FABULOSUL6000 a răspuns:

De la farmacie cam asa ceva iti trebuie, farmacie veterinara, desigur.

http://www.innovet.ro/suplimente-nutritionale-inlocuitor-lapte-pisici.html

| dydda a răspuns:

Buna. Si mie mi s-a intamplat ceva asemanator. Mi s-a spus sa caut lapte de pisica si nu am gasit asa ca am incercat cu lapte de bebelusi si i-am tinut asa o saptamana... din pacate au murit. Toti puii de la iepuroaica aia mi-au murit deci s-ar putea sa fi avut ceva genetic...

| dydda a răspuns:

Laptele de vaca este cam gras pentru ei dupa parerea mea. Oricum ma bucur ca incerci. Sper sa fie bine iepurasii si anunta-ma daca vrei ce mai fac

| Valentynnnnnnnn explică (pentru dydda):

crying au decedat au trait doar 2 zile cu lapte de vaca...nu prea am stiut cu ce "instrument" sa-i hranesc caci cu seringa nu prea vroiau. Oricum mersi la toti de ajutor

| LaLaura a răspuns (pentru Valentynnnnnnnn):

In afara de lapte trebuia si sa ii stimulezi sa isi faca nevoile, ei nu pot sa isi faca nevoile singuri, iar mama ii lingeau la organele gentitale, tu puteai sa ii stergi cu vata acolo, si asa cred ca aveau sanse mai mari de supravietuire.

| Valentynnnnnnnn explică (pentru LaLaura):

Cu fata trebuia tu sa vii sa ii stergi :d

| LaLaura a răspuns (pentru Valentynnnnnnnn):

Am vrut sa scriu vata, eram pe telefon si la munca, scuze pentru o greseala inofensiva.

| dydda a răspuns:

Si eu i-am hranit pe ai mei cu seringa si dupa ce le dadeam de mancare le faceam masaj la burtica. Sincer imi pare rau ca nu au trait sad