| Editzelu a întrebat:

Am si eu o nelamurire.Am un acvariu cu pesti si nu prea am de unde face rost de apa decat de cea de LA chiuveta.Apa de LA chiuveta este buna sau dauneaza? Am auzit CA nu pot rezista pestii in ea.

4 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Sa fii mai sigur fierbe apa si las-o la racit, o sa ia timp, dar merita.

| K0sti a răspuns:

Poti, dar nu se pune direct, se lasa 48 de ore la decantat si eliminat clorul! Exista site-uri de acvaristica, pune mana si citeste!

| InnocentSίn a răspuns:

Eu am avut 5 ani un peste si l.am tinut in acvariu cu apa de la robinet si n.a patit absolut nimic! Eram atenta doar sa nu.i pun apa prea rece sau prea calda happy Din pacate intr.o zi a sarit din acvariu nebunul si cand am ajuns acasa de la.scoala l.am gasit mort. Sfarsit.

| Max_David_1994 a răspuns:

Nu are nimic. Unchiu-meo tine pestii in apă de la chiuveta. Eu la catel ii dau tot de la chiuveta. Pana acum nu a murit nimeni, si apa acea nu dauneaza cu nimic. =D
Funda?