| OanaAvrm a întrebat:

am si eu o problamasad
Am un catel in varsta de 6 luni. pentru ca stau la curte sta foarte mult afara ziua nesupravecheata, iar astazi s-a lovit la ochi sau nu stiu ce a facutstraight face pentru ca am observat ca ceva nu este in regula exact in momentul in care am vazut ca nu mai tine un ochi aproape deloc deschis si ii curge un lichid din ochi. Va rog spuneti-mi ce sa facsad pentru ca se vede ca sufera din cauza dureri.
Scuzati categoria, dau funda.

3 răspunsuri:
| LIN2010 a răspuns:

Sfatul meu este sa-l duci de urgenta la medic, pot aparea complicatii, daca nu se i-au masuri de urgenta. Discutand cu medicul poti sa aflii mai multe despre catel si despre tratamentul care trebuie aplicat, daca este cazul.Nu mai astepta, sufera si el saracutul.Respecte

| MrSoapte a răspuns:

Posibil sa-i fi intrat vreo mizerie, acolo! Daca nici maine nu-si revine, mergi la medic cu el! Totusi, incearca sa-ti deschizi ochiul si sa vezi daca e ceva acolo! Daca nu-l tratezi, in caz de ceva...e posibil sa apara infectia! Veterinar!

| IuliaRoxana a răspuns:

Du-o la veterinar.Medicul stie ce sa-i faca