| daana a întrebat:

Am 3 pisoi mici. Ieri l-am vazut pe unul din ei avand un ochi extrem de ciudat. Era aproape scos, adica unde trebuia sa fie ochiul era alb, si era si foarte umflat. Din cate am vazut nu mai vedea deloc cu el. Am crezut ca i-a aruncat cineva o piatra. Eu stau la curte(si am o curte mare), de asta nu stiu. Astazi am vazut alt pui cu un ochi umflat (si ii curgea si un lichid din el). Ce au putut pati? Nu imi pot imagina. E posibil sa fi luat o boala? Sau cineva le-a aruncat cu pietre in ochi?(am vecini care urasc pisicile). As vrea sa ii pot ajuta, sa le pun picaturi.Nu stiti un tratament pentru infectii, dar fara veterinar? Nu stiu daca au o boala contagioasa. Daca s-au lovit, e posibi8l sa se fi lovit amandoi, in acelasi timp? Sper sa nu pateasca asa la amandoi ochisorii.

2 răspunsuri:
| abydeea a răspuns:

Nu e nici o boala contagioasa, poate e o infectie dar fara veterinar nu cred ca-i poti ajuta. si netratati la timp pot orbi

| sakuraTheOriginal69 a răspuns:

Pai, catelusa mea BELLA, la fel avea ochiul acoperit cu ceva alb, aceea era o infectie foarte puternica la ochii, insa am avut acasa niste picaturi de oameni numite TOBREX, care si-au facut efectul la 3 zile...Ai grija ca pisoisii tai sa stea in locuri ferite de microbi, praf etc...Incearca cu niste picaturi o sa mearga, o sa vezi
BAFTA!

Sper sa se faca bine!