| jeloo a întrebat:

Am si eu o problema cu chitara. mi s-a rupt gatul pana la grif. Nu e in doua bucati, ci are o crapatura. Din cate am putut observa era dinainte, dar era lipit. Am scapat-o pe jos odata din greseala. Mentionez ca chitara e cumparata din magazin.
Cu ce as putea sa lipesc lemnul inapoi?
Funda

*in caz de nu am ales categoria buna, scuzeeee*

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Instrumentele muzicale din lemn se lipesc cu clei de oase, dupa care trebuie reglata rezonanta cutiei.
Te sfatuiesc sa-l duci la reparat la un specialist.

2 răspunsuri:
| ALGator a răspuns:

Vezi garanția.
Dacă nu, ai putea să o dai la un meseriaș? Nu e treaba de amator.
De exemplu https://m.facebook.com/ReparatiiChitareEugen/

| KanezuY a răspuns:

Cu aracet.