| BlueButterfly97 a întrebat:

Am o chitara Yamaha cu griful rupt. Intrebarea este: merge sa incerc eu sa o lipesc cu picatura/ceva special de lipit lemnul sau o stric mai mult? Sau daca nu, stiti de un atelier ceva de reparat instrumente prin Constanta?
Funda!

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Cu picatura nu se poate lipi lemn.
Lemnul instrumentelor muzicale se lipeste cu clei de oase, preparat special. Nici macar cu aracet nu se lipeste.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Intreaba la magazine de instrumente muzicale sau la muzicanti /lautari, cine se ocupa cu repararea instrumentelor cu corzi (viori, violoncele, vhitare).

| BlueButterfly97 explică (pentru Bula):

Voiam sa stiu in special daca o pot lipi eu cu picatura, daca a mai incercat cineva.

| Bula a răspuns (pentru BlueButterfly97):

Cu picatura nu se poate lipi lemn.
Lemnul instrumentelor muzicale se lipeste cu clei de oase, preparat special. Nici macar cu aracet nu se lipeste.