| Armando1234 a întrebat:

Buna TPU
Am si eu o problema pot spune grava... Acum 4 luni de zile o prietena mi-a daruit cainele ei bison pentru ca numai putea sal creasca ca avea prea multi caini in casa, mi-a dat certificatu de sanatate al cainelui in care era trecut ea, eu am fost la veterinar si am rugat sa-l puna pe numele meu. Dar sunt si eu si ea trecut in certificat numai ca eu apar cand scaneaza codul de bare ( cipul cainelui ) Si acum ia vrea cainele inapoi dupa ce m-am atasat atat de el si nu vreau sa il mai dau ca ia practic la abandonat... E posibil ca ia sa-mi ia cainele are vreun drept dupa atata timp?
si mentionez sunt si eu trecut in certificat ca stapan ..va rog raspundeti-mi si ajutati-ma Dau funda

Răspuns Câştigător
| harim112 a răspuns:

Pai simplu nu il dai daca tu ai cautat atata timp de el i zici sasi ia adio de la el si nu conteaza pe certificat numele ala e doar in caz ca musca pe cineva sai gaseasca stapanul in cel mai rau caz o intrebi cat cost i dai bani si adio

| Armando1234 explică (pentru harim112):

Pai ia ma ameninta ca o sa am de pierdut ca o sa mi-l ia, adica poate sa se duca la politie si sa mi-l ia? Sau daca se duce la politie poate sa-mi faca ceva ca am schimbat stapanu fara acordul ei, sau era neaparat aprobarea ei? veterinarul mi la schimbat fara acordul ei

4 răspunsuri:
| WarriorCat a răspuns:

Daca esti trecut in certificat ca stapan, numpoate sa il mai ia inapoi.
Daca tii foarte muelte animale in casa poti ajunge la amenda.

| Armando1234 explică:

Pai ia ma ameninta ca o sa am de pierdut ca o sa mi-l ia, adica poate sa se duca la politie si sa mi-l ia?

| Armando1234 explică:

Sau daca se duce la politie poate sa-mi faca ceva ca am schimbat stapanu fara acordul ei, sau era neaparat aprobarea ei? veterinarul mi la schimbat fara acordul ei