| georgy10 a întrebat:

Buna TPU am si eu o problema sunt foarte suparata deoarece parinti mei s-au suparat pe pisiciile mele am 7 pisici una mi-a facut 2 pisoi mici alta 3 acesti pisoi mici s-au dus cu pisicile mari adica mama lor si au mancat mancarea.sadpacat ca una dintre pisici o aveam de 5 ani si nu mai pot de dorul ei plang de 2 zile incontinuu.Va rog dati-mi un raspuns ce ar trebui sa le spun parintilor mei sa imi aduca pisica cea mare inapoi nu este dusa la mare departarela cam vreo 10 km cel putin va rog ajutati-ma sa-mi recapat pisicuta mea care o iubesc cel mai mult fundita fundita penteu raspuns bun va rog imi iubesc pisica :X:X:X:X

4 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Nu am inteles de la inceput pentru ca nu ai specificat ce s-a intamplat cu ea decat dupa.

Spune-le ce ne-ai spus si noua, ca o iubesti foarte mult si ca, macar pe cea de 5 ani sa o aduca inapoi, dat fiind faptul ca te-ai atasat moral de ea in acesti ani si ca tii mult la ea. Promite=le ca vei face orice sa o pastrezi, inclusiv ca o vei duce la veterinar pentru a o castra sa nu se mai repede incidentul cu puii, ca vei avea grija de ea si vei fi responsabila de ce va face si de cum va reactiona.

Baftahappy

| izzy_8213 a răspuns:

Le spui ca o iubesti foarte mult pe pisica aia si sa se gandeasca daca cineva te-ar lua de langa ei. Spunele ca faci orice daca o aduce inapoi. Si sa se gandeasca putin si la tine ca suferi din cauza asta ( si incepi si tu sa plangi) si promite-le ca vei avea grija de ei

| claus_8124 a răspuns:

Roagai,pana la urma o s-o aduca, dar trebuie sa dai cuiva cateva pisici.Ai preamulte.

| birdie14 a răspuns:

Promite-le ca vei fi mai responsabila...Si spune-le ca o vrei doar pe ea.
Si ar mai fi ceva, nu te-as sfatui sa recurgi la asta, ii poti santaja...
thinking
Bafta si imi pare rau pentru pisica ta.Am avut si eu doua pisici, dintre care una a murit si cealalta au dat-o parintii mei...