| PiTbuLuL a întrebat:

Am un bichon maltez si i-am facut primul vaccin iar al doilea trebuia facut in data de 06.02. 2013 imi puteti spune daca mai poate sta cateva zile fara al 2 vaccin.Nu am vazut nimic la el mananca se joaca numai ca ma tem sa nu pateasca ceva.Ple
ase funda!

PS:Sunt un verisor de al lui!

4 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Pai vad ca deja au trecut 2 saptamani, cred ca nu se merita pentru 30 lei sa-l pierzi.du-te urgent si-l vaccineaza.

| Lavinia218 a răspuns:

Ideal este ca primele vaccinuri sa fie facute la terment, insa cateva zile intarziere nu e chiar asa o mare problema. Ai grija insa sa nu il scoti afara deloc si nici sa nu il speli pana cand nu termini toate vaccinurile.
Pentru a fi sigura da un telefon la cabinetul veterinar si intreaba, cei de acolo iti pot spune cert daca e vreo problema intarzierea cu cateva zile.

| CoCoPitikA a răspuns:

Buna PiTbuL! Nu e chiar asa grav sa intarzi cu cateva zile pentru al vaccina! Dar te sugerezi sa ai mare grija de el, mai ales daca e mic, are imunitatea scazuta, iar microbii(bolile) vor ajunge usor la el!winking sa ai grija ce ii dai sa manance cu ce animale sta(sa nu aibe boli, bacterii) daca il scoti afara e bine sa il imbraci.winking Suuces:* Funda?

| aNdRaSkUmPy a răspuns:

Nu! Dacă întarzii cu 2 zile, stai linistit...Dar daca intarzii cu mai mult de doua saptamani chiar va fi o problema happy