| Denisaaaaak a întrebat:

Am o pisica de 5 luni,ea azi cand a iesit la poarta un motan a batut o incat nu mai vine nici la mine,si,la piciorul din spate dreapta, merge schiop cu el si cand o ating marair sau plange
Nu am gasit nici un veterinar care sa lucreze azi
Este piciorul rupt sau luxat? Sau doar este o lovitură

2 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Daca pune piciorul in pamant, se sprijina de el chiar daca schioapata, insemna ca nu are fractura. Daca nu se sprijina deloc pe el si il tine in sus tot timpul e rupt

| Nonolita a răspuns:

Poate sa aiba o rana, luxatie. Fara sa o vedem, nu putem sti ce este. Trebuie sa o vada un veterinar.