| Bustid a întrebat:

Buna TPU. Am un motan in varsta de 8 luni care de ceva timp a inceput sa urineze in anumite locuri din casa, neavand acest obicei pana acum. Am citit pe internet ca e din cauza asa-zisei "calduri"(il voi programa cat de curand pentru castrare.) As vrea sa stiu totusi daca ati mai vazut astfel de motani care au continuat sa faca asta chiar si dupa castrare

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Motanul are nevoie să își marcheze teritoriul. Acesta este un instinct. O va face și după castrare.

| 44mon a răspuns:

Și al meu mai avea obiceiul ăsta înainte de castrare, plus că era mereu foarte agitat și miorlăia noapte de noapte. Multe schimbări în bine după castrare, și nu a mai urinat în alte locuri, doar în litiera lui.