| catbug00 a întrebat:

Am un perus mascul de aproximativ 5 ani.As vrea foarte mult sa inlocuiesc oglinda cu care s-a obisnuit cu niste jucarii deoarece si-a format o obsesie destul de grava si as vrea sa o diminuez.De ce? urmeaza sa-i aducem o femela putin mai tanara decat el.As vrea sa-i cumpar o colivie noua, mai mare, si nu stiu cu ce sa o "decorez".La magazinele pet shop nu prea am vazut jucarii. decat oglinzi, leagane, cuiburi si cam atat.Stiu ca la desfintarea oglinzii presupun ca va fi altfel, mai plictisit dar am sa indrept asta jucandu-ma cu el in fiecare zi, sa zicem.

Intrebarea mea ar fi: Ce jucarii as putea sa-i confectionez? Am auzit ca le plac cele din carton sau hartie pe care le pot rontai.

Răspuns Câştigător
| alice31 a răspuns:

Poti sa-i pui un CD vechi in locul oglinzii pentru inceput... poti sa iti pui cartoane fara culoare (pentru. ca sunt toxice cele cu tus) poti sai dai dopuri de sticla insirate pe o ata sau brelocuri... orice lucru colorat este fascinant pentru ei!