| xAndraa23 a întrebat:

Buna TPU :* As vrea sa imi i`au un catelus. Am optat intre bischon maltese si canishe toy... As alege bichonul, dar marea problema este ca nu stiu cum sa o conving pe mama mea sa imi cumpere unul. Si nu stiu de unde as putea cumpara sau adopta. Deci intrebarea mea este : De unde pot adopta un bischon maltese sau cumpara? Cum o conving pe mama. Si. Spuneti`m`i si mie niste informatii despre ei. Ms mult :*:*

Răspuns Câştigător
| cosminaelena99 a răspuns:

ei sunt super draguti, jucausi si prietenosi desi destul de posesivi eu am unul de vreo 4 ani m-am atasat foarte mult de el.Trebuie sa fii atenta cu ei si sai iubesti, sa te joci cu ei.Catelului meu ii place baita dar totusi asta depinde si de caracterul cainelui.Cat despre mama ta incearca sa o faci sa vada cat e de dragut si curat etc. sau fa-o sa creada ca acest caine te va face sa devii mai responsabila sau ca decizia ii apartine ei.De unde sa-l iei nu prea stiu pentru.ca nu stiu unde stai.Dar probabil trebuie sa-l cumperi rar gasesti catei de genul asta de rase de adoptat doar daca nu ai o cunostinta care are bichon si vrea sa-ti dea un puisor. Oricum sunt destul de scumpi.Mult noroc si sa stii ca ai *** o alegere foarte buna.

8 răspunsuri:
| Pixie_8314 a răspuns:

Nu te sfatuiesc sa-ti iei bichon. sunt prosti+iti distrug totul in casa, de la A-Z! are o prietena, ii distruge tot, si nu se intampla numai la bichonul ei, la toti, in general. oricum. daca iti vei lua un caine, mama ta il va iubi mai mult decat tu, stiu din proprie experienta. see ya :*

| SunRiseMe a răspuns (pentru Pixie_8314):

Sunt cazuri rare...al meu nu face asa

| Pixie_8314 a răspuns (pentru SunRiseMe):

Nu e adevaratwinking toti bichonii care ii stiu, si sunt multi. sunt asa. au multa energie si din cauza aceasta.

| FaraNume1249 a răspuns (pentru Pixie_8314):

Daca tot prietena ta il crede asa insuportabil, de ce nu il vinde?! Crede-ma, orice animal caruia nu ii acorzi atentia cuvenita face asa.oh go on

| Pixie_8314 a răspuns (pentru FaraNume1249):

Dooamne straight face dar am zis ca il crede insuportabil?! loooolrolling on the floor oh go on

| cosminaelena99 a răspuns (pentru Pixie_8314):

In cele ce ai spus tu nu e vina cainelui si un om daca nu ai grija sa-l educi se poarta tot asa.

| SunRiseMe a răspuns:

Pe internet sau de la mall din orasul vostru! Am si eu un bichonel si sa stii ca e dinamic...Zi si tu mamei tale ca salvezi un sufletel de la eutanasiere caci animalele batrane si "nefolositoare" sunt eutanasiate.Si spune"daca ai fi fost in locul catelului aluia... tiar fi placut? Sa mori mai devreme decat termenul dat de D-ZEU?"

Sper sa o convingi, eu asa am convins-o pe a mea

| AllyAlle a răspuns:

Bischonul Maltese, este foarte sensibil la bolile canine. Chiar daca e foarte dragut, trebuie sa ai in vedere orice detaliu. Trebuie sa fii mereu cu ochii pe el. Si eu l-as alege. Pe mama ta o poti conving spunandu-i ca esti sigura de optiunea pe care ai ales-o si il vei intretine tu de una singura. Informatii despre ei ti-as da eu, dar nu sunt foarte sigura. Poti sa mergi la google si sa scrii rasa urmata de cuvantul 'Wikipedia' si acolo vei gasi toate informatiile necesare. big grin. Pe net sunt foarte multe persoane care vind tot felul de rase canine. Eu iti voi da un detaliu. Scrii pe Google 'Bischon Maltese de vanzare'. Sper ca te-am ajutat big grinhappy