| DeshiBebe a întrebat:

as vrea sa raspundeti la aceasta intrebare! Pisica,caine iepure sau papagal? Sa mentionez: Pisica(pisica europeana,pui),cainele(pechinez,adult) iepurasul(iepuras de casa, 7 luni)iar papagalul(peurs, 2 luni)Si as vrea sa stiu si de ce!

3 răspunsuri:
| deniidenisa156 a răspuns:

Perusul e foarte usor de intretinut si nu trebuie neaparat sa iei doi daca stai cu el si daca iei unu, sa iei mascul pentru ca e foarte usor de imblanzit si sa nu il sperii din prima, trebuie sa il iei cu usorul sa se acomodeze cu tine, si sa le faci curat aproape zilnic si apa schimbata zilnic pentru ca sunt foarte sensibili, si te rog DA-LE DRUMU DIN CUSCA CHIAR DACA FAC MIZERIE! TIE NU TI-AR PLACEA INTR-O CUSCAwinking AH SI NU UITA DE JUCARI.

| GBoB a răspuns:

Papagal ca am avut si nu sunt prea grei da iti trebuie se fie neaparat 2 si daca au si 2 luni grija mare de ei.

| Madalina_Oana_1973 a răspuns:

Caine! Are o durata de viata mai mare si numai el isi da viata pentru tine! el este cel mai bun prieten necuvantator (din propria experienta ) eu am si pisica si caine si iepure si papagal perus ( daca iti iei papagal sa iei doi ca altfel vor muri.