| dulcica2 a întrebat:

Ce animal de companie trebuie sa imi cumpar? Vreau sa nu faca prea multa mizerie, sa fie cuminte, sa nu lase par si sa poata fii tinut intr-un apartament cu 1 camera? Funda mare mare!++Vot!

10 răspunsuri:
| smile20000 a răspuns:

Pesti (daca iti iei hamsteri sa stii ca sunt nocturni)

| Larisa211 a răspuns:

Ce zici de o iguana?
Nu lasa par, nu mananca mult, nu necesita foarte multa atentie, e cuminte, n-are nevoie de spatiu si nu costa foart mult.
Trebuie doar sa ai grija ca terariul sa fie incalzit si sa nu te asezi pe ea, in caz ca vei vrea sa-i dai drumul in casa

| DoarSile a răspuns (pentru Larisa211):

Iulia da-mi si mie id tau te rog frumos in legatura cu igoana happy

| Larisa211 a răspuns:

Funda?

| Florin6326 a răspuns:

Ia un peste.

| ICanSeeAll a răspuns:

Poti sa iei un caine de rasa mica. Poti daca nu un hamster sau porcusor de guineea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un bichon maltez.Eu il am de 3, 6ani. Vorbesc cu el ca si cu un om.Cuminte,inteligent,iubeste neconditionat. Daca il ingrijesti, nu vei vedea fir de par sau mizerie; vecinii, nici nu stiu ca exista.Numai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un hamster sau o chichila.

| zeldaxlove64 a răspuns:

Pestii! nu trebuie decat sa le schimbi apa si sa ii hranesti! si nu lasa par!laughing

| Didiy a răspuns:

Poti foarte usor sa iti iei un hamster pitic,un porcusor de guineea,un soricel dansator,un papagal,o soparla,un sarpe, un peste, o broasca testoasa... sper ca te.am putut ajuta happy