| 1123152525 a întrebat:

Chiar imi doresc un yorkshire un caine!
Nu sunt bani problema, vreau sa ma lase sa il tin in casa mama zice ca face multa mizerie (stau la apartament) eu stiu ca yorkshire este foarte cuminte si nu face mizerie si se dreseaza foarte repede nu stiu cum sa o fac pe mami sa ma lase sa il tin sa cumpar unul
Va rog daca ati patit chesti din astea si ati facut ce va si mama voastra va lasat va rog spuneti-mi!
cum sa o fac pe mami sa ma lase cu un yorkie
Funda+vot la raspunsul care functioneaza!

8 răspunsuri:
| SandraMikyZu a răspuns:

Arata-i cat de mult iti plac, scoate informatii de pe net si poze. pune-le intr-undosar...a si pune poze pe peete la tine incamera si poti dormi cu dosarul cu informatii si poze langa tine.laughing arata-i ca chiar iti doresti.nu e usor, mie mi-a luat 7 ani si acum sunt ff fericita si ii sunt foarte recunoscatoare mamei

| didi24mai2003 a răspuns:

Si eu am vrut un Yorkie.Dar acum am un chiuaua tare adorabil si dragut.Nu a vrut sa-mi ia Yorkie pentru ca ii cade parul.Schimba rasa si consulta-te cu mama ta. Poti lua chiar o pisica daca vrei.

| 1123152525 explică (pentru didi24mai2003):

Poi chiar lui yorkie nu ii cade parul deloc e singura rasa care nu ii cade, mama vrea sa imi ia pisica dar aia ii cade parul si daca il inghitim e periculos!

| freelove1486 a răspuns:

Salut am si eu yorksire da ei sunt foarte iubitori si afectuosi si invat ff repede.sa ieii unu de un adopost si ii spui k daca nu-i gaseste stapan il etanasiaza ceea ce a adevarat dar roaga-o 2-3 zile sa-l tii si o sa se atseze de el ea noroc

| patySsmile a răspuns:

Da si eu am patit big grin. Am avut sustinerea tatalui meu si nu i-am spus mamei ca vom cumpara un catel, pana cand intr-o zi a venit acasa si l-a vazutlaughing. Acum avem un bichon havanese alb foarte cuminte, jucaus, rasfatat si iubit, chiar si de mama mea big grin.

Daca nu merge asa ai putea sa o ajuti la treburile casei, sa iei note bune, sa promiti ca o sa ai grija de el/ea, sa ii spui ca va fi cuminta etc tongue

Baftawinking.Sa imi spui daca ai reusit.

| patySsmile a răspuns:

Eu am batut-o la cap in fiecare zii si am rugat-o dar nu a fost de acord thinking pana la urma a fost obligata sa fie de acord.In cazul tau nu prea stiu cum ai putea sa o convingithinking

| adryan1212 a răspuns:

Este cam complicat si va dura ceva timp dar uite o modalitate:
intai trebuie sai dovedesti ca esti responsabil poti plimba caini,
apoi sa vada cat de mult iti plac caini
trebuie sa i spui avantajele cand ai un caine adica iti tine companie iti ridica moralul cand esti trist si mai sunt multe
daca nu merge asta roag-o in fiecare zi

| Oprea_Denisa_Costina_1994 a răspuns:

Mon cher nu ii cade parul doar unui singur caine Yorkshire Terrier
* Silky Terrier
* Shih Tzu
* Bichon Maltez
* Poodle
* Basenji sunt rase care nu lasa par printre care si Yorkshire Terrier nu lasa! Succes iti va lua cu singuranta! Fii sure!