| Andrellicious a întrebat:

ce carti imi recomandati sa citesc? Vreau sa citesc una buna care sa imi placa.Imi plac cele de dragoste si cele gen aventura.Sunt o fire mai nostalgica.So,ce credeti ca ar trebui sa citesc? multumesc.

Răspuns Câştigător
| Tyya23 a răspuns:

Incearca cartile,, GOOSEBUMPS''sunt super am citit una despre o oglinda care te face invizibil aproape tremurai de frica daca o citeai. Pe coperta scrie,, Carti Care Iti Dau Fiori''
Se gesesc in librarii rar dar merita sa cauti daar mai bine e in biblioteca
iti dau niste titluri:,, Sange de monstru",, Sa devenim invizibili'' (preferata mea)Bun venit in casa mortilor
Mor dupa ele sper sati placa!

8 răspunsuri:
| Kiraa a răspuns:

Merge orice in afara de cartile twilight

| Nymeria a răspuns:

Pai sa vedem carti de aventura si dragoste ar fi urmatoarele:
Cavalerii de Smarald-Anne Robillard
O iubire impsibila-Mary Jo Putnei
Shogun(3 volume consistente)-James Clavel
Epopeea Dragostei(prefrata mea)-Michel Zevaco-tot acelasi autor-Puntea Suspinelor, Don Juan, Borgia, etc

| rudfy a răspuns:

Citeste cele 3 volume din cercul secret :1. Ritualul 2.Captiva si 3. Puterea este si dragoste si aventura si sf si nostalgica si comedie laughing e un fel de carte cu detoate. eu le-am luat de la bravo au fost 11 lei +revista...acum are revista + o carte care se numeste Clubul V am inceput-o si este draguta. mai sunt carti ca twilight sau vampire diares, fascinatie dar nu stiu cum se numesc autorii, sau jurnalul unui pusti ( este vol1 ) si jurnalul unei pustoaice( este vol 2) iar astea aandoua fac o colectie.mai este iubire magica nici la asta nu stiu autorul..mai stiu cateva dar momentan nu imi vine nimic in minte. so, sper ca te-am ajutata daca le stiai imi cer scuze... poti sa te duci intr-o librarie si sa ceri niste sfaturi.

| SabinaB a răspuns:

Eu am citit "Memoriile unei gheise" mi-a placut mult...

| Lary_2950 a răspuns:

Dear john, dargoste la prima vedere

| Roland99 a răspuns:

Un roman de gen aventura iti pot recomanda"ciresarii"

| RoxyRoxana96 a răspuns:

Maitreyi de Mircea Eliade...este o carte foarte frumoasa de dragoste, pe mine m-a impresionat foarte mult iubirea dintre cele 2 personaje Maitreyi si Allan. Sunt sigura ca o sa iti placa!

| Cristinutza94 a răspuns:

Citeste romanul Ion. E un roman foarte interesant si sunt sigura ca o sati placa foarte mult.