| Oanaaaaa1 a întrebat:

Ce greutate si inaltime ar trebui sa aiba un doberman la 3 luni?

3 răspunsuri:
| Rocsid a răspuns:

Http://www.puppychart.com/
depinde si de parinti si de sexul catelului..sunt catei care se dezvolta mai rapid si alti care doar cresc brusc...Dar in jur de 10 15 kg din cate stiu eu..desi nu sunt sigura.iar la inaltime intre 40=50 cm...
Mancarica de buna calitate si multa iubire si o sa creasca excelent!

| Oanaaaaa1 explică (pentru Rocsid):

Dobermanul meu a suferit de parvoviroza si as vrea sa vad diferenta la 3 luni... are 4„5 kg si cand sta in fund de jos pana deasupra capului are 40 43 cm... si as vrea sa aflu daca e tare intarziat si e de sex masculin. mancare roial canin, piept de pui cu orez

| Rocsid a răspuns (pentru Oanaaaaa1):

Vaii! saracutul... daca a avut parvoviroza bucurate ca e bine si ca ati trecut peste aceasta boala oribila.In cazul lui s-ar putea sa ii afecteze cresterea dar nu considerabil.Inaltimea variaza oricum... posibil sa ramana putin mai mic ca si parinti lui iar greutatea se poate rezolva cu mancare buna si sport pentru dezvoltarea masei musculare.eu zic sa nu iti faci griji de lucrurile astea si sa te bucuri de blanos.