| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.big grin
O intrebare pentru cunoscatori,se mai fabrica sabii originale, adica folosite in al doilea razboi mondial? Tot ce am cautat si ce am gasit au fost niste copi ieftine din material jalnic.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Asta e.In al doilea razboi mondial sabiile erau mai mult de decor sau de parada.Ai gresit perioada.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Te auzi ce spui? Sa se fabrice sabii originale folosite? Ai vrut sa spui sabii identice cu cele folosite in al 2-lea razboi mondial! Nu cred. Majoritatea tarilor au folosit arme de foc in al 2-lea razboi. Sabii originale se gasesc in magazine de specialitate dar sunt foarte scumpe (mii de euro)si trebuie sa ai permis pentru ele.
Incearca aici: http://www.clubafaceri.ro/......40468.html

| anonim_4396 explică (pentru Salontanul):

Ma refeream modele folosite!big grin

| neutrino a răspuns:

Sabii folosite in razboi si originale se mai fabrica, dar numai la comanda.