| Sibile a întrebat:

Pisica mea se comporta cam bine se joaca mult.Dar cand pun mancare vine, miroase si pleaca, cateodata manca ea tot.Totusi mieunatul e problema cand stai un pic in pat si te uiti la TV miauna destul de tare.Nustiu daca mai e in calduri va rog sa-mi spuneti daca are ceva...

Răspuns Câştigător
| Anticarul a răspuns:

Din propria experienta cu pisoiul meu, pot sa iti spun asa:
1) I-ai dat si alt fel de mancare pe langa hrana de pisici? daca da, conteaza si cate tipuri i-ai dat sa guste. Cu cat va gusta mai mult hrana omeneasca, cu atat nu se va mai apropia de hrana lui. Aici tu esti de vina.
Mienuatul tare este forma ei de a o lua in serios. Sa stii ca o pisica nu se va flamanzii nici odata singura, stiind ca are mancare in castronul ei.
Daca nu ii mai dai nimic altceva, ai sa vezi ca usor usor, va accepta singura iar mancarea din castron, si ai dezvatat-o.
Daca pana acum nu ai hranit-o cu altceva decat mancarea ei, inseamna ca are o problema si trebuie sa o duci la serice-ul de pisici, sa se uite mecanicul veterinar sub capota la motorash. Daca ai alte nelamuriri sau intrebari, rastoarna-le aici. Bafta.

| Sibile explică (pentru Anticarul):

Bine,o sa incerc sa fac asa.Dar sa-ti mai spun ceva, i s-au terminat caldurile sau nu?

| Anticarul a răspuns (pentru Sibile):

Pai, cand a inceput prima oara perioada de calduri la ea? stii?
daca da, calculezi.
poate varia intre 4-5 zile si 2-3 saptamani de 2 ori pe an, dar se poate sa intre si mai des.

8 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

Din alta postare am inteles, ca pisica este foarte mica, 3-4 luni.Probabil ii este "dor" de mama ei,nu este obisnuita sa stea singura. Daca o iei in brate sau langa tine in pat, mai miauna? De obicei, animalele nu isi arata durerea prin mieunat, scheunat sau altceva, deoarece acestea considera arata o slabiciune din partea lor si nu vor sa simta "dusmanii" lor acest lucru.In cazul in care sunt suferinde, ele se retrag intr-un loc intunecat, la dos.

| Bella116 a răspuns:

Du-te si intreaba la o farmacie veterinara... nu te costa nimic

| Sibile explică (pentru Bella116):

Bine dar pana in 12 noiembrie iau banii...

| Bella116 a răspuns (pentru Sibile):

Eu mereu ma duc la farmacie si intreb laughing Matulina mea vomita dupa ce manca si m-am dus si am intrebat.Mi-a dat o pastiluta cu 4, 5 lei si ia trecut love struck atunci am aflat ca avea viermisorihee hee

| pietrean a răspuns (pentru Bella116):

Animalelor,cand au viermi,li se da cate o pastiluta la anumite intervale de timp, in functie de varsta si greutate. Daca i-ai dat o data, mergi si intreaba la veterinar, cand trebuie sa-i mai dai, preventiv.

| ScriptS3 a răspuns:

Daca nu mananca inseamna ca ii slabita, si cu mieunatul, draga si animalele sunt ca oameni, ofera-i mai multa attentie. Poate asa va mai si manca.