| Lana2007 a întrebat:

De ieri am o pisica pe care o tin la bunici. Pisica, care cred ca e motan are in jur de 3-4 luni. Intrebarea mea este : Cum pot invata pisica cu cainii? Bunica mea are 2 Beagle si cand l-a mirosit unul din ei la zgariat.

Fundaa!

3 răspunsuri:
| Pabibabum09 a răspuns:

Buna! Cum am mai spus si in alte cazuri, timpul le rezolva pe toate. Lasa sa treacă o perioada, si apoi incearca sa ii apropii putin cate putin!
Spre exemplu, avem o familie in vecini care adopta motani, apoi se satura de ei si ii trimit din curte... Asa, familia noastra s-a împrietenit cu un pisic, căruia i-am pus numele "Derbie". laughing Era tot al vecinilor. La inceput, cei 2 caini ai noștri erau foarte iritați de prezenta pisicului in curtea noastra si lătrau la el aproape NON-stop.
De atunci, au trecut vreo 6 luni,iar in momentul de fata, câinii noștri nu mai au absolut nicio problema cu Derbie al nostru. laughing L-am numit membru al familiei. Apropos, pe langa Derbie mai avem inca un motan pe nume Tom, care, in ciuda trecerii timpului nu a reușit sa se împace prea bine cu prezenta lui Derbie, insa nu-i chiar asa un capăt de lume atunci cand se întâlnesc.
Da, stiu, am deviat putin de la subiect, insa as putea sa port o conversatie despre animale si ceva din sfera asta la nesfârșit. laughing

Funda?

| Lana2007 explică (pentru Pabibabum09):

De fapt e pisicuta.

| Pabibabum09 a răspuns (pentru Lana2007):

Nu conteaza. A fost doar un exemplu...