| Alexutza27 a întrebat:

De la o vreme pe strada mea apar tot mai multi caini (stau la casa, in sat) si vin la mine in curte pentru ca gardul e doar din plasa si isi fac loc pe sub el. cainele meu e mic si se imprieteneste cu toti in loc sa ii alunge. Ma dispera, va rog sa imi ziceti ce sa fac acum este unul muscat de alti caini abia se taraste ce sa fac cu el ca nu imi permit sa duc la veterinar toti cainii de pe strada?

4 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Sa incerci sa ii alungi cumva.dar fara sai ranesti.prefate ca dai cu ceva ii ei.si nu iti mai lasa cainele sa se duca acolo

| Alexutza27 explică (pentru ignore):

Ii alung mereu si chiar daca stau langa cainele meu cat mananca, sa nu ramana mancare, apa tot trebuie sa ii las intr-un castron. si ei vin si se servesc. Ii alung si eu si parintii mei dar pe cel ranit nu il putem alunga ca abia merge... Oricum, mersi pentru sfat!

| Ganea_Georgica_1990 a răspuns:

Pai ar trebui sa repari gardul si sa pui se va sub el

| Alexutza27 explică (pentru Ganea_Georgica_1990):

Asta e treaba parintilor mei eu nu pot face asta, dar imi cer socoteala in legatura cu cainii... ce pot sa fac?sad