| Idontcare69 a întrebat:

Doi perusi masculi sau doua perusele femele se pot comporta ca un cuplu? Sa se sarute, sa se scarpine unul pe altul, sa faca dansul imperecherii. Intreb asta pentru ca nu stiu daca perusica mea are sigur sexul feminin, caci ea face toate astea iar perusul doar asista bucuros

Răspuns Câştigător
| AntoniaRules a răspuns:

Daca are peste cioc albastru, e baiat. happy
Daca are peste cioc roz-maroniu, e fata. happy
La femelele tinere poate fi chiar si un albastru foarte deschis, iar la masculi un mov spre albastrui.

Bafta!winking

5 răspunsuri:
| 17Ioana a răspuns:

laughing Doar daca sunt gay. Glumesc!
Perusul este batran si nu mai poate? Te-ai gandit la asta?
Pune-i o bucata de creta de scris pe asfalt, am citit undeva ca ajuta la potenta pentru pasari si pasarici.

| Idontcare69 explică (pentru 17Ioana):

Sunt amandoi de 4-5 luni laughing sunt micuti

| AntoniaRules a răspuns (pentru Idontcare69):

Daca are peste cioc albastru, e baiat. happy
Daca are peste cioc roz-maroniu, e fata. happy
La femelele tinere poate fi chiar si un albastru foarte deschis, iar la masculi un mov spre albastrui.

Bafta!winking

| AntoniaRules a răspuns:

Mersi pentru funda!
Deci, sunt pereche? happy

| Idontcare69 explică (pentru AntoniaRules):

Cu plăcere! big grin Inca nu stiu, maine ma duc la veterinar laughing :*

| AntoniaRules a răspuns (pentru Idontcare69):

Nu trebuie neaparat sa mergi la Vet. Poti afla si singur. happy
Daca asa vrei tu...Bafta!