| PrințesaDeAur a întrebat:

Bună Seara tuturor! Am un peruș mascul singur care încă de dimineață este altfel. Înainte nu stătea sa pun mana pe el, de obicei fugea și acum când îi dau drumul sa zboare prin casa, el de obicei zbura pe dulap, zboară dintr-o camera în altă, acum zboară decât să coboare pe jos și atat. Îl iau eu și îl pun pe masa unde îi e cușca. Mi-se pare că e slăbit un pic. Nu știu. Îl am doar de 2 ani. Mă puteți ajuta? Poate îmi spuneți ce are?!

1 răspuns:
| francut a răspuns:

E bolnav. Dar ce are, nu stiu. Perusii sunt foarte sensibili. Mergi cu el la veterinar.