| cutzu35 a întrebat:

help crying
vreau din tot sufletul un catel micut (bichon)!
pe mama am convins-o dar tata... e un obstacol ce sta in calea acestui bichonsad
am mai incercat eu sa il conving dar tot zice ca nu si nu
as vrea sa incerc sa ii zic din nou dar mi-e teama sa nu imi raspunda la fel
in fiecare seara ma rog la Dumnezeu pentru acest catel, ma rog sa pot sa primesc si eu un catelus pentru ca astept de 2 ani
va rog, ajutati-ma cu cat mai multe sfaturi
dau si funda!
multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| oanacatalina a răspuns:

Ai putea să te aliezi cu mama ta să îl convingeţi împreună, sau ai putea să apelezi şi la mătuşi sau unchi cu care te înţelegi mai bine, dar şi să faci nişte promisiuni, cum ar fi că o să ai grijă de el, că n-o sa-l laşi să facă mizerie şi să îl scoţi la plimbare. Sau o ultimă soluţie ar ca cineva să-ţi facă cadou de ziua ta un bichon şi atunci nu ar mai avea ce sa facă decât să îl accepte. Sper să te ajute sfatul meu!

8 răspunsuri:
| Șttefania a răspuns:

Buna!
Nu ma lua in nume de rau dar sunt foarte enervata dupa ce am citit intrebare ta. De ce?
Ceea ce nu inteleg eu este ca multi dintre vo vreti bichon. Bun. Si eu vreau, dar nu imi iau pentru ca e un pacat dupa mine sa cumperi caini. Gandeste logic. Daca ai lua un caine din adapost sau de pe strada ce ar avea. Aaaaa scuze. Poate nu e de rasa si te faci de rusine cu el. Nu frateeee, la un caine nu conteaza rasa, ci conteaza cum e el. Daca l-aii lua gandeste ca ai salva o viata si ca ai aferi un trai mai bun pentru un biet suflete...
Crezi ca alti caini nu sunt la fel? Nu poate la aspect, dar eu sincer cred ca cei care au caine bichon sunt fitosi[nu toti su scuze daca te-am supara].

| Șttefania a răspuns:

Imi cer scuze daca te'am jignit cumva dar asta e adevarul.

| blackangel_7400 a răspuns:

Zii că dacă îţi ei un cîine de dezvolţi şi devii mai responsabilă. Şi zii că vrei să iei un cîine pe care săl antrenezi pentru persoane nevăzătoare.

| effect a răspuns:

Buna si eu am bitchon si este un catel inteligent dar foarte obraznic(Cel putin al meu ) eu cred ca ar trebui sa i rogi sa ti ia de ziua ta, nu ar trebui sa refuze doar primesti ce iti doresti. Daca iti doresti nu renunta >big grin

| TpuNoName123 a răspuns:

Bună!
Si eu am bichon.
Nici tatal meu nu a fost de acord la inceput, dar l'am convins.
Spune'i mamei sa'l convinga.
Fii mai responsabila de acum si o sa vada ca poti avea grija de el(fa curat, spala vasele etc.)
Multa Bafta!big grin

| TylerR3r a răspuns:

Dai cu cepa in ochii lu fraier happy

Pana isi revine te duci iti iei bichon vi acasa si cand isi revine zici
ca asa era si inainte da nu imi tine minte rolling on the floor

P.S:Imbracate ca un hocheist, daca te prinde sa te bata sa nu e doara laughing

| adela93 a răspuns:

Spune-i ca vei lua o femela de bichon nu un mascul, poate asa tatal tau nu va mai considera ca ii este pusa in pericol autoritatea. Sau ai putea sa astepti urmatoarea aniversare : zi de nastere, craciun, iepuras de paste si sa il luati fara sa stie tati

te pup :*

| dutulina a răspuns:

Sall!
Eu spun sa fi mai responssabila...Du gunoiu,spala vasele,fa curat prin camera etc.
Daca poti date bine pe langa taicatu,cumpara ziaru,dai cafeaua, curatai pantofii. Dupa ceva vreme ii spui,, Tata uite sunt responsabila acum bla bla acum stiu bla bla etc...,,
Sper ca am fost de folos.