| Stephanya a întrebat:

Vreu sa-mi iau un catelus Spitz piticGerman doar c tot tata nu e de acord, cu mama o mai scot lacapat dar u el nu prea. Ce pot sa fac sa-l conving sa-mi cumpere unul? Du funita si vot.plz help me. dati-mi si sfaturi despre igijirea acestei rase

Răspuns Câştigător
| MissL a răspuns:

Tu si cum e tatal tau si cum ai putea sa-l "shantajezi " sau sa-l convingi, tu il cunosti cel mai bine... incearca sa-i promitzi ceva ...ca vei lua premiu 1 la scoala sau ceva de genu, explica-i ca vei avea grija de el ca o sa iei asupra ta toate responsabilitatile, si ca astfel o sa-i demonstrezi ca ai crescut si te-ai maturizat, incearca sa-l faci sa intelega ca nu exista nici un dezavantaj pentru care sa nu luati un caine, spune-i cateva avantaje de care v-ati bucuara toti ca il cumparati big grin! Succes :*

1 răspuns:
| inteligenta a răspuns:

Draga stephanya.
Parintii mei sunt la fel ca ai tai:mama ma lasa sa imi iau un spitz, dar tata nu, pentru ca el este alergic la parul cainelui.Asa ca te informez daca vrei sa te lase tatal tau sa iti iei un caine atunci va trebui sa rogi o prietena /prieten, vecina/vecin sau o cunostinta sa ai grija de cainele ei /lui cateva zile i-ar daca te descurci si crezi ca poti avea grija de caini pana isi va da sufletul atunci poate o sa te lase tatal tau sa iti iei un caine, deoarece tatal meu mi-a luat un caine. Sper ca vei incerca ce ti-am sugerat.Cu drag o prietena.