| anonim_4396 a întrebat:

Ieri am luat un caine de pe strada si vreau sa il pastrez.Problema e ca nu stiu ce rasa e si nu latra.Cum fac sa latre? Si ce rasa este?

Uitati o poza cu el:
http://s30.postimg.org/b7pr65pu9/2014_09_04_18_25_57.jpg
http://s30.postimg.org/v3lqlp6vl/2014_09_04_18_25_37.jpg

Funda!

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Încă e fricos, e mic, e cuminte, blând, încă nu a dat piept cu un răuvoitor (cu două, ori cu patru picioarehee hee ), căruia să-i dea o replică, printr-un "ham-ham".
Va învăța singur să latre, e instinctul lui, iar dacă vrei să-l înveți "când" să latre, aici e nevoie de puțin dresaj.
Nu e un cățel pedigree, e o rasă comună. Însă un mic norocos, fiindcă în calea lui, te-a întâlnit pe tine.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Imaginile nu se vad, cand va fi fericit va latra

| anonim_4396 explică (pentru mgtow):

La mine merg imaginile

| Syndre a răspuns:

Nu e de rasă, dar e simpatic foc. big grin Felicitări pentru gestul făcut, să ai grijă de el.
Legat de lătrat, trebuie să-i acorzi puțin timp pentru a se acomoda cu schimbarea.