| IubescPerusi a întrebat:

Am niste perusi CARE nu CANTAU pana ieri prea mult.Da ieri au cantat toat ziua. ....Credeti ca e din cauza ca ii am de 2 saptamani? FUNDA
PS:o femela de 3-4 luni, un mascul de 3-4 luni
Am inteles de la vanzator ca femela e mai mare

Răspuns Câştigător
| PяĬɔhĬηĐεℓ a răspuns:

Buna ziua! Nu este nici o problema ei doar vorbesc. Daca ii ai de abia de 2 saptamani poate ca...nu erau obisnuiti cu noul lor camin si erau mai speriati, poate ca de aceea nu cantau.Nu-ti fa griji si ai mei canta toata ziua.Ma zapacesc dar este suportabil.Inainte de a canta cu "pofta" spui tu ca, cantau(scuzati cacofonia)mai putin.Atunci ei discutau despre locuinta noua si isi dadeau pareri ce ii mai trebuie sau ma rog ceva de genul.Si daca au inceput asa sa cante inseamna ca sunt de acord sa ramana acolo. Daca fac o galagie insuportabila inseamna ca isi doresc sa plece.Ma rog orice papagal indiferent de rasa canta cu spor.Asa comunica ei sau atentioneaza.Din pacate nu ai ce le face cand sut galagiosi sau cand canta.Am fost la mai multi priewteni acasa, care aveau perusi si la toti, fiecare canta.Deci nu uita nu iti fa griji asta nu este o problema. Poate ca atunci cand nu prea cantau nu se acomodasera bine cu locul lor nou! Sa ai grija de ei! O zi buna!