| BBBBBgs a întrebat:

Buna TPU.

Ieri mi-am luat un perus si de ieri pana azi nu a mancat si nici nu a baut nimic. Vreau sa stiu daca e normal si am nevoie de niste sfaturi pentru el. Nu stiu daca ar trebui sa il las singur sa se acomodeze sau daca sa stau cu el si sa vorbesc.

Multumesc si sanatate.

Răspuns Câştigător
| WhiteLife a răspuns:

E normal ca in prima zi sa fie foarte speriat, pentru ca e un mediu nou, nu te cunoaste, ii e frica sa se miste. Da-i putin timp sa se acomodeze, comporta-te cu el cum vrei sa te comporti de obicei. Poti incerca sa iei si batoane din acelea, care se agata cumva pe cusca si perusilor le plac foarte mult, ai mei erau morti dupa ele, ar fi facut orice sa le manance si se agitau cand ma vedeau cu ele in mana, la mare distanta de cusca. Poate ii stimuleaza cumva sa fie mai curajosi, sa se obisnuiasca mai repede.

5 răspunsuri:
| DuckDodgers0 a răspuns:

Uita-te atent in cutiuta de mancare, s-ar putea sa fi ramas doar cojile de la mei...

| BBBBBgs explică (pentru DuckDodgers0):

M am uitat si nu e absolut nimic

| Stropdeploaie a răspuns:

Da este normal..incearca sa-l lasi deoparte ..si nu l stresa! Este intr-un loc nou ..este deja stresat!

| darrio2007 a răspuns:

Nu cunoaste locul in care este. E ceva normal. Mai ai rabdare, va manca.

| bizonu123 a răspuns:

Nu fa miscari bruste anga el si nu te apropia prea mult daca vezi ca se agita!